Rinostetica 0505 334 41 57

BLOG

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi den Cumartesiye - 9:00 - 18:00

Parıltı bu

Parıltı bu

Parıltı bu

Parıltı bu; güzellikten ötesi

Dünyada 90lı yıllardan bu yana Türkiye’de ise 2003 yılından beri estetik amaçlı b tedavisi uygulanmaktadır. b ile yüzümüzdeki kırışıklıklardan etkin ve güvenli bir şekilde kurtulmamız mümkündür. Başkaca çok çeşitli kullanım alanları olan b yüz estetiğinde göz kenarlarında bulunan kaz ayakları dediğimiz gülme esnasında yüz estetiğini oldukça bozan kırışıklıkların, alında insanı yaşlı gösteren kırışıklıkların, kaş arasında yüze sinirli bir ifade veren çizgilerin, burun üzerinde görülen ilk bakışta insanı tedirgin gösteren çizgilerin, özellikle sigara içenlerde erken dönemde görülen yaşlılıkta hemen hemen herkesde görülen dudak üzerindeki kırışıklıkların, dudak kenarındaki aşağı çökmenin, yüzün kalan kısımlarındaki kırışıklıkların tedavisinde oldukça kolay ve yan etkisiz olarak kullanılmıştır.

b ülkemizde iki farklı marka altında kullanılmaktadır fiyat avantajı gözetlemeksizin kaliteli matka kullanarak ben 15 yılda binlerce hastamı b ile tedavi ettim. Kırışıklık giderilmesinde hastanın tek seanslık uygulama ile 10-15 yıl gençleşmesine neden olan b ayrıca görece genç hastalarda da kullanılarak hastanın yüz yaşlanması oldukça etkili olarak azami düzeyde yavaşlatılmaktadır.

Medikal estetik alanında son zamanlarda oldukça büyük ilerlemeler oldu. Yüzün anatomisi yaşlanma mekanizması, genetik çevresel faktörle, uv radyasyon, güneş ışınları, kötü alışkanlıklar, ilaç kullanımı, sigara, diyabet vs. etmenlerin yaşlanan yüze olası etkileri ve bunların nasıl önlenebileceği konusunda dünyanın her yerinde onbinlerce laboratuar çalışmaları her geçen gün medikal estetik uygulamalarımıza yeni alternatifler sunmaktadır.

Hyalüronikasit medikal estetikte özellikle dolgu amaçlı kullanılmaktadır. Tecrübeli ellerde uygun dozlarda uygun şekilde enjeksiyon yapılırsa cilt estetiğine ve görünümüne de katkısı olur. Hyalüronik asit cilt altında kollajen ve elastin lif üretimini arttırmaktadır. Zamanla azalan lif kalitesi ve konfigürasyon kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca üç boyutlu kimyasal yapısı ile su tutulmasına ve ciltte nemlenmeye pürüzsüzlüğe gerginliğe kadifemsi kaliteye ve gençlik belirtisi olan parlamaya neden olmaktadır.

Zamanla yaşlanan yüzümüzde kan dolaşımı yetersizliği nedeni ile beslenme bozulur vücudumuza uygun miktarda vitamin girişi olsa dahi bundan cildimiz yeterince faydalanamaz. Yine biz bu vitaminleri ağızdan alsak da cildimiz bunlardan faydalanamaz yıllardır tecrübe edilen bu vitaminlerin krem olarak yüze sürülmesi de yeterli etkiyi, sağlayamamıştır. Geriye tek çare bu vitaminleri lokal olarak cilt altına vermek kalır. ACE vitaminleri hücre yenilenmesinde cilt beslenmesi ve bakımında oldukça etkili maddelerdir. Bu vitaminler cildin uygun beslenmesini sağlar kendini yenileme gücüne katkıda bulunur daha gergin, pürüzsüz, kedifemsi ve parlak bir yüze ulaşmamıza neden olur.

Aminoasitler insanda proteinlerin yapı taşı olup hücrede sürekli belirli oranlarda üretilmeli bazıları ise mutlaka dışardan alınmalıdır. Vitaminlerde olduğu gibi aminoasitlerinde dışardan yeterince alımı yeterli olmamakta cilde ve cit altına mutlaka bizim yeterince ulaştırmamız gerekmektedir. Zamanla bu aminoasit, peptid ve polipeptitlerden yoksun kalan cildimiz yaşlanır kırışır, gerginliğini pürüzsüzlüğünü kaybeder biz bu aminoasitleri uygun kombinasyonlar ile uygun şekilde enjekte ettiğimiz zaman cildimizde gerginleşme, kırışıklıklardan kurtulup pürüzsüzleşme, hücre aktivitesinin artımına bağlı bir parlama ve genç görünüm elde edilir.

Hepimiz vücudumuzu saran cildimizle doğuyoruz ve cildimiz doğumla beraber bir ömür boyunca olduğu gibi kalmıyor kalamaz. Mutlaka cildin bazal tabakasından başlayan yenilenme ve en üst tabakasında olan dökülme ile sürekli cildimiz bir yandan dökülürken bir yandan yeniden oluşmalıdır. Burada zamanla cildimizin kendini yenileme yeteneği azalır işte burada son zamanlarda tıbba sunulan en önemli ilaçlardan biride somon dna sıdır. Somon dna aşısı ile biz cildin tekrar aktive olması kendini yenileme kapasitesini arttırarak cilde pürüzüsüz, parlak, gergin nemli bir görünüm bebeksi kalite elde etmesini sağlıyoruz.

Yüz estetiğinin, yüzü gençleştirmenin ve yaşlanmayı geciktirmenin kilometre taşlarından olan b ile son 15 yılda binlerce hastayı gençleştirme, yaşlanmalarını durdurma yada geciktirme daha güzel görünüme sahip olmalarını sağlama şansım oldu. Ancak bilimin her alanında olduğu gibi medikal estetikte de sınır yoktur ve sürekli ilerlemektedir. Hastalarım için sürekli daha iyisini istemem ve mükemmeliyetçi hastalarımın beklentileri benim ve hastalarımın yüzdeki kırışıklar ile b tedavisi etkili olsa da daha parlak daha canlı görünüme ihtiyacımız olduğunu fark ettik işe yukarıda saydığım ilaçların her hastaya ve ihtiyaçlarına, cilt durumuna beklentilerine göre uygun dozlarda uygun teknik uygulayarak kombinasyon tedavisi ile daha gergin, kadifemsi ve parlak, ışıltılı bir yüz elde edebiliyoruz buna da parıltı bu diyorum.

Parıltı bu; bun çeşitli vitamin, aminoasit, hyal.... ve somon dnası aşısı ile kombine ettiğim tek seansda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Etkisi kişiye göre 6 ay bir yıl sürer senede 1 yada 2 seans ile ilk uygulamada onlarca yaş gençleşip bu durumu sürdürebilirsiniz.

Sevgi ile kalın

                Genç kalın

Op. Dr. Ali KAHRAMAN

0 505 334 41 57

 

 

 

0 Yorum

Açıklama: Konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz veya sormak istediğiniz soruları bize gönderin en kısa sürede cevaplayalım.

Doktora Sorun

Konuyla ilgili sorularınızı buradan bize gönderin en kısa sürede cevaplayacağız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar *

Loading...