YÜZ ANALİZ FORMU
Yüzünüzdeki Mutluluğun Merkezi
Bizi Arayın : +90533 406 47 93

39.Ulusal KBB Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Toplantısı

Bu hafta antalyada 39. ulusal kulak burun boğaz hastalıkları ve baş boyun cerrahisi toplantısındaydım. Yumuşak Damak yetmezliği konusunda cerrahi sunumum oldu konuşmama ilgi beklediğimden fazlaydı tecrübelerimi ve ameliyatlarımı hastalarımla paylaştım.

Kongrede en fazla dikkatimi çeken konu son zamanlarda populerleştirilmeye çalışılan ultrasonik, piezzo, diamond rinoplasti (burun estetiği) gibi başlıklarla halkımıza mükemmel  bir cihaz gibi tanıtılmaya çalışılan cihazların artık yan ettilerinin farkedilmiş olmasıydı.

Bende uzun zamandır bu cihazlara karşı halkımızı uyarmaktaydım zaten bu cihazlarla kemik kesisi yapmak için oldukça fazla cilt kaldırılıryor bu durum amerliyattan sonra uzun süren ağrılara neden oluyor.

Ayrıca bu cihazlar yurtdışında üretilmesine rağmen bizim ülkemizde  avrupa ve amerikadan çok daha fazla kullanılıyor tıpkı sezeryanın avrupada %7 türkiyede &50den fazla yapılması gibi bu konuda herz zaman olduğu gibi siz hastalarıma önerim ameliyat olacakken doktorun elindeki cihaza değil doktorun kendisine dikkat etmenizdir ben ameliyat yaparken yeteneğime ve bilgilerime güvenirim.

antalyada beni en çok mutlu eden konular arasında konuşmamın beğenilmesi ve seneye avrupa yüz plastik cerrahisi kongresine konuşmacı olarak davet edilmeme ek olarak bulgaristan varnada yapılacak olan olan balkan kbb derneği kongresine konuşmacı olarak davet edilmek oldu.


Herkese sevgiler saygılar
Op.Dr.Ali KAHRAMANKonu Hakkında Soru Gönderin